Workshop: stand-up, improv a umění komunikovat

 
napradle-cermak-stanek-cepicky.jpg

Co nabízíme:

 
 

Stand-up a Improv: jak vystoupit z komfortní zóny a zlepšit své veřejné vystupování.

Možná vám už někdo radil, že pokud chcete být úspěšní, musíte vystoupit ze své KOMFORTNÍ ZÓNY. To lze různě, třeba zkusit dobýt vrchol Mount Everestu nebo se vydat na cestu kolem světa na kole. Z komfortní zóny lze vystoupit i na pár minut - a my vám garantujeme, že to bude "doopravdy". Protože jednou z nejjednodušších - a z logiky věci taky nejtěžších - cest z komfortní zóny je STAND-UP COMEDY. Nebo tzv. IMPROV neboli pódiová improvizace, což je příbuzný žánr.

Nebudeme vás nutit na pódium. Nebudeme vám v pravém smyslu slova ani říkat, JAK se to dělá. Na humor stejně žádný návod neexistuje. Ale pokusíme se vám - snad zábavnou a interaktivní formou - říct, PROČ a JAK to děláme my.

O sobě se třeba dozvíte:

– jak reagujete ve stresových situacích

– jak zvládáte nervozitu

– jak se dají složité situace vyřešit s humorem a nadsázkou

– kdy máte použít a kdy nepoužít vtip

– jak poznat dobrý a špatný vtip, v daném kontextu

– jaký druh humoru je vám přirozený

Bude to pro všechny včetně nás příjemně a inspirativně strávený čas. Možná vám to pomůže naučit se suverénněji komunikovat a veřejně vystupovat. Neslíbíme vám, že budete perfektní, ale po absolvování našeho workshopu byste obojí měli zvládat lépe.

Ideální počet je 15 účastníků, ale lze si individuálně domluvit i jiný formát - a tomu počet přizpůsobit (zvýšit nebo snížit).

Těšíme se na vás!

 

Video:

 
 

Kdo jsme:

cermak-lisabom.png

Miloš Čermák:  Novinář od roku 1990. Vystudoval kybernetiku na FEL ČVUT. Pracoval v Reflexu  (s přestávkami 1990 – 2012), Lidových novinách (2003 – 2005) a Hospodářských novinách (od roku 2013). Napsal asi 20 knih, například Půlkacíře (rozhovor s Karlem Krylem) nebo Povídky z fleku. Byl spoluautorem řady pořadů ČT, například Zavináč (1997 – 2000), Bez obalu (2003 – 2005), Letem světem (2004 – 2005), Chytrost nejsou žádné čáry (2013 – 2014) a Noc v muzeu (2015 – 2016). Napsal několik rozhlasových a divadelních her. Od roku 2015 je jeho vášní stand-up, což je jeho odpověď krizi středního věku.

stanek-standup.png

Luděk Staněk:  Pracoval několik let v reklamním byznysu, později vedl několik lifestylových časopisů (v době, kdy časopisy ještě něco znamenaly). Byl redaktorem Reflexu, Hospodářských novin a psal prakticky pro všechna zajímavá média v zemi. Natáčel videopořad Pořad pro Srznam / Stream.cz, momentálně produkuje videotvorbu pro připravovanou MallTV, dělá časopisecké rozhovory, věnuje se psaní scénářů a spolu s Milošem Čermákem vystupuje v rámci stand-up projektu Čermák & Staněk Comedy.

 

 

cepicky.jpg

Mirek Čepický: Po vysoké pracoval jako finanční kontrolor v Nestlé, ale nevyhovovaly mu píchačky a excelová nuda, tak se stal novinářem pro Hospodářské noviny a Aktuálně.cz. Pak ho zlákal svět velkého byznysu. A po několika letech na pozici šéfa korporátní komunikace Vodafonu se rozhodl podnikat na vlastní triko. Kromě praxe s interní a externí komunikací pro různé firmy má za sebou i kurzy business Toastmasters. Stand-up ho zlákal nedávno.