Trápí vás problém, co s -ová u ženských jmen? Nemějte strach. My jsme ho už vyřešili

V této zemi už je podle průzkumu agentury JSEM/VIM pouhých 18 lidí, kteří se ještě nevyjádřili k problému přechylování ženských příjmení. Čermák a Staněk byli dva z nich. Ale už nejsou. Rozhodli jsme se problém jednou provždy vyřešit, a přinášíme PŘECHYLOVÁNÍ PRO 21. STOLETÍ. Pryž s pouhou příponou -ová pro ženy. Po vzoru chemického názvosloví zavádíme nové koncovky pro další pohlaví! Bude to -ný, -natý, -itý, - ičitý … ale taky -uňatý nebo -ušňaný. Bude prostě tolik kncovek, kolik je pohlaví! Poslouchejte nový díl podcastu Čermák Staněk Comedy.

muzazena.png

 

Máme strhnout sochu Koněva? Ano, nebo ne? Plus čtyři originální návrhy, jak na potíže s pomníky slavných

Socha maršála Koněva budí emoce. Patří v roce 2019 do veřejného prostoru v Praze? Nebo nepatří? Co si s ní počít? Miloš Čermák a Luděk Staněk nemají své vlastní názory. Jen ty z Internetu a z televize. A když už si něco o názor koleduje, třeba maršál Koněv, hodí si mincí. Oak se o vylosovaný názor odvážně a bez bázně (i bez hany) poperou. V tomto podcastiu navíc přicházejí se čtyřmi zcela originálními řešeními, jak potíž se sochami vyřešit. Protože nejde jen o sovětského válečného hrdinu. Ve stejné situaci, byť z rozdílných důvodů, jsou dnes i mnozí další velikáni: namátkou Kryštof Kolumbus, generál Robert Lee, George Washington nebo třeba Cecil Rhodes. Co s nimi? Poslouchejte.

marsal.png

 

Brexit: ano, nebo ne? A taky: má být politik zábavný?

Házíme si opět dvoueurovkou, byť tentokrát trochu s rozpaky. Je ta mince opravdu nestranná? Neměli bychom si házet nějakou neutrální, třeba japonským jenem? Nebo starou německou markou? Bohužel, jinou minci nemáme k dispozici. A naším tématem je dilema, které tento týden hýbe celou Evropou. Máme Borisi Johnsonovi spíše držet palce, anebo mu přát neúspěch? Jak z toho vyvázne Británie a jak Evropa? Velké sousto, i pro nás, kteří žádné vlastní názory nemáme.

boris.png

 

Patří Gréta na loď, nebo do školy?

Ano, jsou stárnoucími bílými muži. Grétra by mohla být jejich dcera. Ano, TA GRÉTA, o které se tolik napsalo a o níž jste se určitě i vy tolikrát pohádali. Už nemusíte. Luděk Staněk a Miloš Čermák se hádají za vás. Nemají žádné vlastní názory, "všechno jen z televize a Internetu", jak říká jeden z nich. A tak si vždycky hodí mincí a udělají z toho podcast. Co si tedy MYSLÍ oni a jejich mince o Grétě? Poslouchejte!

greta.jpeg

 

Potřebuje bílý heterosexuální muž chránit?

Věděli jste, že existuje Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže? Možná ještě přd pár týdny ne. Ale poté, co počátkem srpna uspořádalo mediálně sledovanou akci na jednom českém zámku, to už víme. Co s tím? Lépe řečeno co s tím máme dělat my, co jsme a) muži, b) bílí a c) heterosexuální? Našli jsme nové přátele, kteří nás budou chránit? LUDĚK STANĚK a MILOŠ ČERMÁK si hodili korunou, aby se mohli pohádat o to, zda se "bílými homosexuálními muži" cítí být. Poslouchejte!

padlymuz.png

 

Čistič z Karlova mostu. Padouch, nebo hrdina?

Muž přes noc vyčistil graffiti na Karlově mostě. Stejné graffiti měli památkáři odstraňovat za spoustu peněz několik týdnů. Muž se stal hrdinou ... ale pak se ukázalo, že má za sebou pohnutou minulost. V roce zavraždil chladniokrevně svou manželku a jejího přítele. Sám se pokusil neúspěšně o sebevraždu. K činu se doznal, byl odsouzen a trest ve vězení si odpykal. Co teď s tím? JE PADOUCH, NEBO HRDINA? Miloš Čermák a Luděk Staněk si hodí mincí, kdo bude hájit PADOUCHA, a kdo HRDINU. Poslouchejte.

cistic.png